Unie vydavatelů
noviny | časopisy | internet

7. 2. 2013

Ve dnech 7. a 13. února 2013 proběhlo školení pořádané Unií vydavatelů pro pracovníky mediálních agentur zaměřené na plánování a nákup inzertního prostoru v periodickém tisku.

Cílem školení bylo:

1. Seznámit nové odborníky na plánování a nákup médií s efektem tiskové reklamy a přiblížit roli tisku v komerční komunikaci.

2. Interaktivním způsobem si ověřit znalost východisek optimalizace v tiskovém nákupu.

 

Obsahem školení byly prezentace na téma:

Proč mít rád tisk, proč lidé čtou (setkání s šéfredaktory titulů vydavatelství Ringier Axel Springer CZ)


Role novin a časopisů v životě člověka. Efekt tiskové reklamy (Petra Průšová, Millward Brown a Hana Huntová, nezávislá konzultantka)

Prezentace o efektu tiskové komunikace založená na syntéze výsledků výzkumů o efektu a efektivitě reklamy v tisku, které byly realizovány pro Unii vydavatelů, ale také na zajímavých poznatcích ze zahraničí. Tuto prezentaci společně představí zábavně a polemicky P. Průšová a H. Huntová.


Implementační plánování: jaká data použít? (Ondřej Novák, Universal McCann)

Když se klient rozhodne využít výhod tiskových médií, jak pro něj mediální agentura může získat co nejlepší hodnotu? Jak se tvoří tiskový plán, co při něm zvážit?


Oční kamera (Petra Průšová, Millward Brown)

P. Průšová seznámila účastníky školení s hlavními principy použití neuromarketingové metody oční kamery zejména při testování kreativní stránky reklamních kampaní a představí výsledky některých výzkumů, například kvalitativního testu realizovaného v rámci rozsáhlého výzkumu role časopisů a časopisecké inzerce na mediálním trhu pořádaného pro Unii vydavatelů v roce 2010.


Kreativita v tiskové reklamě (Tereza Svěráková, kreativní ředitelka Legas Delaney)

Tereza Svěráková pracuje pro velkého tiskového klienta Škoda. Získala prestižní ocenění za svou práci v ČR (Louskáček za tiskovou reklamu), ale i na zahraničních soutěžích (Clio, Cannes, New York Festival, ADCE, D&AD).


Součástí školení byl také test znalostí z oblasti mediálního plánování.

Dne 7. 2. 2013 se v testu umístila na nejlepším místě skupina složená z Jarmily Řehořkové (Aegis Media Group), Renáty Psutkové (MÉDEA Group) a Hany Vachovcové (OMD Czech).

 

Prezentace:

1. P. Průšová, H. Huntová [PDF]

2. P. Průšová, H. Huntová [PDF]

3. O. Novák [PDF]


Fotky:

úvod

průšová

huntová

svěráková