Unie vydavatelů
noviny | časopisy | internet
Domácí stránka  | Spolek ČUV  | Kampaň "Tisk funguje"

Kampaň TISK FUNGUJE

 

Výzva

Česká unie vydavatelů bude od února 2024 realizovat čtvrtletní tiskovou kampaň pod společným názvem TISK FUNGUJE zaměřenou na podporu významu a vlivu periodického tisku.

Kampaň připravila profesní asociace Česká unie vydavatelů s cílem podpořit vnímání tiskového mediatypu u všech klíčových partnerů - představitelů státní správy, legislativců, inzerentů, ale i pravidelných čtenářů a širší veřejnosti.

Kampaň bude komunikovat zároveň změnu názvu profesní asociace na „Česká unie vydavatelů“ a bude v ní proto použito nové logo, které naleznete již v přiložených vizuálech kampaně.

Hlavní část kampaně proběhne v únoru a březnu 2024 s tím, že pokud budou mít vydavatelé k dispozici volný inzertní prostor a rozhodnou se případně poskytnout další plochu, je možno motivy kampaně rotovat a publikovat kampaň i později v průběhu roku 2024.

Tématem kampaně je zdůraznění toho, že tištěná média se stále hojně kupují a čtou, o čemž svědčí data výzkumu čtenosti MEDIA PROJEKT a auditované údaje o tištěném a prodaném nákladu podle ABC ČR.

Do kampaně je možné se zapojit prostřednictvím bezplatného poskytnutí inzertního prostoru v titulech vydávaných vaším vydavatelstvím nebo umístěním zobrazování banneru na vašich internetových stránkách.

Rozsah účasti v kampani je nejméně:

  • deníky – minimálně 1 celostrana (nebo jiný formát vhodný pro konkrétní titul),
  • týdeníky, čtrnáctideníky a měsíčníky – minimálně 1 půlstrana.

K dispozici budou také základní formáty reklamních bannerů pro publikování na internetových stránkách titulů našich vydavatelů.

Vydavatelé se také mohou sami rozhodnout, zda poskytnou inzertní plochu jednorázově nebo budou publikovat několik inzerátů ve více vydáních, ale s menším formátem.

Protože se jedná o bezplatnou reklamní kampaň je vizuál inzerátů upraven tak, že vydavatelé do něj vedle loga České unie vydavatelů doplní také své vlastní logo nebo logo vydávaného titulu, aby mohl být inzerát považován za vlastní inzerci vydavatele.

Tiskové podklady vydavatelé obdrží v první polovině ledna v otevřených datech, aby měli možnost provedení potřebné úpravy konečné verze inzerátu.

 

Do 29. 1. 2024 oznámili, že do kampaně zapojí své tituly, tito vydavatelé:

Borgis, a. s.

BurdaMedia Extra, s. r. o.

Business Media CZ, s. r. o.

Business Media ONE, s. r. o.

Czech News Center, a. s.

Český Domov Media House, s. r. o.

Česká tisková kancelář

Deco Media, s. r. o.

Economia, a. s.

Empresa Media, a. s.

Extra Publishing, s. r. o.

Internet Info DG, a. s.

Jihočeské týdeníky, s. r. o.

Kateřina Ševčíková Urbanová - ACE

MAFRA, a. s.

Media Rey, S. E.

Richtr & Co, spol. s r. o., Packaging

Panel Plus Press, s. r. o.

Profi Press, s. r. o.

První novinová společnost, a. s.

RF Hobby, spol. s r. o.

Studentské listy

VLTAVA LABE MEDIA, a. s.

 

 

Děkujeme vydavatelům, kteří do kampaně přihlásili své tituly.

 

Vydavatelé, kteří mají zájem se do kampaně zapojit se mohou přihlásit ve výkonném pracovišti České unie vydavatelů na e-mailové adrese unie@unievydavatelu.cz případně obdrží informace telefonicky na čísle 222 329 730.

 

Další informace k tématu, na které se kampaň zaměřuje, budou v lednu 2024 k dispozici na nové webové stránce Tisk funguje.cz.

 


 

Snímky vizuálů kampaně

 

1.

2.

3.

4.

5.

6.