Unie vydavatelů
noviny | časopisy | internet
Domácí stránka  | Aktuality

Aktuality

15. 6. 2020

Výstava Labyrint informací a ráj tisku pokračuje

Dne 11. 5. 2020 byly po téměř dvouměsíční přestávce znovu otevřeny v České republice galerie a muzea. To se týká i Národního muzea v Praze, kde probíhala od října minulého roku výstava k 300. výročí vydání prvního českého periodika Labyrint informací a ráj tisku pořádaná Národním muzeem ve spolupráci s Unií vydavatelů.

20. 5. 2020

Akce Čtení ti sluší 2020 se nesla ve znamení návratu do znovu otevřených knihkupectví

Dubnová akce Kniha ti sluší obvykle přináší setkání v knihkupectvích a knihovnách, besedy a autogramiády českých literárních osobností. Letos měla společná iniciativa Svazu českých knihkupců a nakladatelů a Unie vydavatelů, představená veřejnosti pod novým názvem Čtení ti sluší, vzhledem ke koronavirové pandemii poněkud jiný charakter. Začala sice jako vždy na Světový den knihy 23. dubna, ovšem netypicky – live streamem z uzavřeného knihkupectví v centru Prahy. Akce Čtení ti sluší 2020 skončila 3. května, kdy si připomínáme Světový den svobody tisku, a nabídla příznivcům knih a čtení dárkové kupony pro zvýhodnění jejich nákupu knih či předplatného novin a časopisů.

19. 5. 2020

Digitální příjmy vydavatelů ve zpravodajství ve Velké Británii klesly již v roce 2019 - před krizí Covid-19

Příjmy z digitálního publikování klesly v Británii již v posledním čtvrtletí roku 2019, dříve než došlo k vypuknutí koronaviru v Evropě a USA, což naznačuje, že pandemie jen urychlila nastalý pokles.

19. 5. 2020

IAB Austria podněcuje diskusi o podpoře pro digitální média

IAB Rakousko navrhuje reorganizaci mediální podpory také pro digitální média. Kvalitní digitální obsah by tak měl být propagován více než dříve.

18. 5. 2020

Nejnovější výsledky MEDIA PROJEKTU ukazují, že začátek koronavirové epidemie se na čtenosti tisku neprojevil

Dotazování výzkumu čtenosti periodického tisku MEDIA PROJEKT v 1. čtvrtletí 2020 již částečně probíhalo v období koronavirové epidemie a vyhlášeného nouzového stavu. Ten zasáhl velmi výrazně do života občanů, podnikatelů a organizací v České republice. Aktuálně zveřejněné výsledky však ukazují, že čtení tisku se přesto těšilo značné pozornosti veřejnosti. Ve sledovaném období od 4. čtvrtletí 2019 do 1. čtvrtletí 2020 tvořili čtenáři tisku téměř 7,5 milionu obyvatel České republiky ve věku 12 až 79 let. Představují tak 84 % z této skupiny zahrnující téměř celou populaci.

17. 5. 2020

Skotská vláda představila projekt podpory skotských novin ve výši 3 milionů liber

Skotská vláda zveřejnila svůj plán podpory reklamy ve všech skotských novinách ve výši 3 miliony liber.

16. 5. 2020

Webináře WAN-IFRA pro vydavatele

Světová asociace vydavatelů novin a zpravodajství pořádá v nejbližší době několik webinářů pro vydavatele. Z programu jsme vybrali následující, který probíhá v angličtině a uskuteční se přijatelně v našem časovém pásmu. Vydavatelé se mohou přihlásit prostřednictvím Unie vydavatelů k bezplatné účasti.

13. 5. 2020

Nejnovější akce FIPP pro vydavatele

Mezinárodní federace vydavatelů časopisů FIPP poskytuje vydavatelům aktuální informace prostřednictvím online přístupu, kterými se snaží nahradit akce, které není možné pořádat v původně zamýšlených destinacích. Snaží se rovněž poskytnout přehled o tom, jak vydavatelů v různých částech světa aktuálně reagují na situaci na mediálním trhu vyvolanou dopady koronavirové epidemie. Zde je nejnovější seznam webinářů a dalších informačních zdrojů.

12. 5. 2020

Světový e-summit mediálních lídrů 2020

S mottem 10 Strategic Challenges Post-Covid-19 pořádá Světová asociace vydavatelů novin a zpravodajství ve dnech 15. a ž 18. června 2020 nový formát mezinárodní diskuse o aktuálních otázkách, kterým čelí vydavatelské odvětví World Media Leaders eSummit 2020.

11. 5. 2020

Kanadská federální vláda oznámila další podporu zpravodajskému odvětví zasaženému pandemií COVID-19

Dne 8. května 2020 Steven Guilbeault, kanadský ministr pro kulturní odkaz, sdělil další podrobnosti týkající se oznámení kanadské vlády ze dne 17. dubna o dočasných opatřeních na podporu několika odvětví, včetně novin.