Unie vydavatelů
noviny | časopisy | internet
20. 6. 2018  |  13.27
Domácí stránka  | Aktuality

Aktuality

20. 6. 2018

Výbor pro právní záležitosti Evropského parlamentu schválil práva vydavatelů v rámci návrhu směrnice o autorských právech na jednotném digitálním trhu

V dnešním dopoledním hlasování schválil klíčový výbor pro právní záležitosti Evropského parlamentu JURI návrh směrnice o autorském právu na jednotném digitálním trhu. Následovat bude hlasování v plénu EP, které se pravděpodobně uskuteční 6. července 2018.

19. 6. 2018

Tisková reklama je prevencí před potřebou prohlubovat regulaci reklamy na bankovní a nebankovní půjčky

Hospodářská komora České republiky dnes vydala zprávu, ve které upozorňuje na neodůvodněnost dalšího prohlubování regulace reklamy na bankovní a nebankovní půjčky, které je obsahem poslaneckého návrhu novely zákona o regulaci reklamy předloženého sněmovním klubem KSČM.

15. 6. 2018

Evropští a čeští vydavatelé tisku podporují článek 11 o vydavatelských právech v návrhu evropské směrnice o autorském právu na jednotném digitálním trhu

Evropské vydavatelské asociace EMMA a ENPA vyzývají poslance všech politických skupin Evropského parlamentu, aby podpořili jak ve Výboru pro právní záležitosti JURI v příštím týdnu, tak i později při plenárním hlasování o návrhu směrnice o autorském právu na jednotném digitálním trhu článek 11 o právech vydavatelů ve znění posledního návrhu evropského předsednictví a podle kompromisního návrhu zpravodaje, kterým je německý europoslanec Axel Voss.

12. 6. 2018

Vydavatelé z celého světa žádají Facebook, aby změnil pravidla označování ve vztahu ke zpravodajskému obsahu

Dne 8. června 2018 schválilo představenstvo Světové asociace novin a vydavatelů zpravodajství WAN-IFRA v rámci 70. světového kongresu zpravodajských médií, který se uskutečnil 6. až 8. června 2018 v portugalském Estorilu dopis společnosti Facebook.

11. 6. 2018

Autorská práva: Výbor JURI bude hlasovat příští týden

Zpravodaj a poslanec Evropského parlamentu Voss a stínoví vyjednavači jsou v procesu dokončení kompromisních pozměňovacích návrhů.

11. 6. 2018

ePrivacy: Výsledek jednání Rady pro telekomunikace

Dne 8. června proběhlo v Lucemburku jednání Rady pro dopravu, telekomunikace a energetiku (TTE). Tato meziministerská schůzka byla příležitostí, aby se členské státy vyjádřily ohledně návrhu ePrivacy. Uvedená politická rozprava nám dala porozumět postojům členských států, zejména pokud jde o články 8 a 10.

11. 6. 2018

Memorandum o porozumění o online inzerci a právech duševního vlastnictví

Dne 7. června 2018 byla všem účastníkům (včetně EMMA & ENPA) zaslána poslední verze memoranda o porozumění o reklamě na internetu a právech duševního vlastnictví (MoP).

7. 6. 2018

Zlaté pero svobody 2018 bylo předáno filipínské novinářce Marii Ressové

Zlaté pero svobody, výroční ocenění Světové asociace novin a vydavatelů zpravodajství (WAN-IFRA), bylo uděleno Marii Ressové, spoluzakladatelce, ředitelce a výkonné redaktorce zpravodajského online webu Rappler.

6. 6. 2018

Podniky a asociace působící na digitálním trhu vyzývají země EU k rozvážné přípravě návrhu evropského nařízení o ePrivacy

Dne 31. 5. 2018 podepsalo a vydalo před nadcházejícím zasedáním Rady pro dopravu, telekomunikace a telekomunikace Evropské unie 8. června 2018 více než 50 různých evropských profesních asociací společný dopis týkající se projednávání návrhu evropského nařízení o ePrivacy.

6. 6. 2018

Reklamní aliance vydavatelů: Nová zpráva WAN-IFRA zkoumá, proč a jak mají smysl

Ještě nedávno se myšlenka na sdílení informací a technologií se zpravodajským vydavatelem mimo vlastní skupinu považovala za něco podobného zradě. Nová zpráva WAN-IFRA zkoumá, jakým způsobem se nyní vydavatelům na celém světě daří právě tím, že se připojují k reklamním aliancím a zvyšují tak své výnosy.