Unie vydavatelů
noviny | časopisy | internet
Domácí stránka  | Aktuality

Aktuality

30. 4. 2020

Výstava Labyrint informací a ráj tisku online

Národní muzeum ve spolupráci s Unií vydavatelů připravilo výstavu Labyrint informací a ráj tisku připomínající 300. výročí zahájení vydávání prvního českého periodika. Expozice výstavy byla otevřena 17. října 2019 v Historické budově Národního muzea. Výstava se od samého začátku těšila velké pozornosti návštěvníků Národního muzea.

31. 3. 2020

Výpadek monitoringu inzerce

Jak jsme byli informováni, vzhledem k odstraňování následků virového napadení virem ROGER, nejsou aktuálně přístupná data monitoringu inzerce Nielsen Admosphere. Dodavateli jsme zprostředkovali kontakt na firmu Microsoft ohledně řešení problému. O znovu zprovoznění vás budeme my nebo Nielsen Admosphere informovat. Prosíme Vás, informujte případně také své spolupracovníky, kteří s daty monitoringu inzerce pracují.

30. 3. 2020

PNS vyjádřila připravenost převzít distribuci časopisů na předplatné

První novinová společnost, která je největším distributorem tisku v České republice, se rozhodla nabídnout vydavatelům tisku možnost doručování časopisů distribuovaných předplatitelům. Uvedl to člen představenstva PNS, a. s. Ondřej Vaňha na dotaz odborného webu MediaGuru.

27. 3. 2020

Britská Market Research Society doporučuje přerušit face-to-face výzkum jako odpověď odvětví na Covid-19

Britská Market Research Society (MRS) doporučila, aby se během epidemie Covid-19 neprováděl face-to-face výzkum, takže agentury upravují své postupy v reakci na vládní doporučení s cílem omezit sociální kontakt.

27. 3. 2020

Otázky a odpovědi BDZV k současné krizi

Německý svaz vydavatelů novin BDZV publikoval na své webové stránce některé odpovědi na otázky, které vznikají v souvislosti s rozšířením nemoci Covid-19 mezi vydavateli tisku. Část otázek i odpovědí může být zajímavá i v českém prostředí

26. 3. 2020

Koronavirová krize zvyšuje prodej časopisů vydavatelství Gruner + Jahr

Potřeba informací v důsledku koronavirové pandemie jasně zvyšuje nejen užívání digitálních médií, ale také časopisů. Jak nově uvádí německé vydavatelství Gruner + Jahr, roste tento týden zájem o jím vydávané zpravodajské časopisy, časopisy o vědě a společenské časopisy.

25. 3. 2020

Akce WAN-IFRA na podporu vydavatelů

Světová asociace vydavatelů novin a zpravodajství WAN-IFRA spustila sérii webinářů, které se zabývají hlavními hrozbami, kterým čelí v současné situaci noviny a zpravodajská média. Webináře čerpají z praktických zkušeností médii z celého světa. Program webinářů se postupně rozšiřuje na základě dotazů od členů WAN-IFRA.

24. 3. 2020

Vydavatelé pomáhají lidem orientovat v čase koronaviru

Všichni společně se v těchto dnech nacházíme v obtížné situaci, jejíž dopady na naše odvětví lze zatím jen obtížně předpovídat. I v těchto podmínkách ale vydavatelé a jejich zaměstnanci naplňují s ohromným nasazením poslání, které má tisk ve společnosti. Jsou to samozřejmě hlavně lékaři, zdravotní sestry, hasiči, policie a další, kteří jsou oprávněnými hrdiny dneška a nacházejí se v první linii boje s koronavirovou epidemií. Ale také novináři, fotografové, reportéři a další tvůrci obsahu plní iniciativně své úkoly.

23. 3. 2020

Kancelář Unie vydavatelů pracuje z domova

Vážení, z důvodu karanténních opatření pracují zaměstnanci kanceláře Unie vydavatelů v tomto týdnu z domova. Se svými dotazy se obracejte, prosíme, na níže uvedené kontakty:

20. 3. 2020

Novinky z evropské legislativy

Zatímco lidé v celé Evropě zažívají karanténu, omezení cestování a další opatření zaměřená na sociální distanci, význam spolehlivých zpravodajských médií a novinářské práce je zjevnější než kdy jindy. Podle zvláštní zprávy, kterou nedávno zpracoval Edelman Trust Barometer (sběr dat od 6. do 10. března) jsou lidé pod hrozbou COVID-19 ještě více znepokojeni šířením dezinformací. Občané aktivně vyhledávají a ve svém každodenním životě jsou závislí na včasných informacích o šíření viru a jeho důsledcích. Nejvýznamnější zpravodajské organizace zůstávají nejdůvěryhodnějšími zdroji, a to i víc než vládní instituce.