Unie vydavatelů
noviny | časopisy | internet
Domácí stránka  | Aktuality

Aktuality

19. 9. 2019

Washington Post vytváří reklamní síť pro vydavatele, aby mohli využívat technologii, jakou disponují platformy

Washington Post představí produkt Zeus Prime, který společnostem umožní nakupovat automatizované reklamy v reálném čase, podobně jako umožňují platformy Big Tech. Zeus bude také podporovat novou reklamní síť, která zahrne další vydavatele.

18. 9. 2019

Vydavatelé podporují pozici České republiky k polské žalobě na autorskoprávní směrnici

Polsko podalo k Soudnímu dvoru EU žalobu, která směřuje ke zrušení platnosti na jaře přijaté evropské směrnice o autorském právu na jednotném digitálním trhu. Hlavním důvodem je paragraf 17, který se týká odpovědnosti platforem za bránění šíření nelegálního obsahu umisťovaného na nich uživateli bez ohledu na dodržování autorského práva.

17. 9. 2019

Severský válečník: transformace příjmových modelů ve vydavatelství Schibsted

Mezinárodní federace vydavatelů časopisů FIPP v rámci přípravy 42. světového kongresu časopiseckých médií, který se uskuteční ve dnech 12. až 14. listopadu 2019 v Las Vegas realizovala interview s některými řečníky, kteří na kongresu vystoupí. Tato interview jsou postupně publikována na webové stránce FIPP. Jeden z rozhovorů se uskutečnil s Torem Jacobsenem, ředitelem renomovaného norského vydavatelství Schibsted pro otázky zákazníků.

17. 9. 2019

Světový den zpravodajských médií 28. září 2019

28. září vyhlásilo Světové fórum šéfredaktorů WEF působící v rámci Světové asociace novin a vydavatelů zpravodajství WAN-IFRA spolu s Canadian Jourmalism Foundation Světovým dnem zpravodajských médií. Na 28. září každoročně připadá Mezinárodní den svobodného přístupu k informacím pořádaný UNESCO. Vyhlašovatelé se rozholi uspořádat letos Světový den zpravodajských médií v návaznosti na předchozí úspěšné akce, které uspořádala Canadian Jourmalism Foundation v létech 2018 a 2019 při příležitosti Světového dne svobody tisku.

16. 9. 2019

21. září se uskuteční již druhý ročník iniciativy Den offline

V sobotu 21. září 2019 se uskuteční v České republice již 2. ročník iniciativy Den offline. Organizuje ji vydavatel magazínu Flowee ve spolupráci se svými partnery, kterými jsou profesní sdružení vydavatelů periodického tisku v ČR – Unie vydavatelů – a odborný týdeník Marketing & Media.

12. 9. 2019

Duopolu Googlu a Facebooku hoří půda pod nohama nejen v Evropě, ale také doma za oceánem.

Dne 11. září se ve Washingtonu, D.C. uskutečnilo setkání sedmi představitelů vydavatelů s americkými kongresmany. Konkrétně se jednalo o zástupce mediálních domů Gannett, Los Angeles Times, Star Tribune, News Corp, Philadelphia Inquirer, Charleston’s Post & Courier and Tribune Publishing.

11. 9. 2019

Další seminář FIPP Insider proběhne 1. října 2019 v Paříži

Mezinárodní asociace vydavatelů časopisů FIPP pořádá ve spolupráci s francouzskou asociací vydavatelů časopisů SEPM dne 1. října 2019 v Paříži další z cyklu seminářů a workshopů FIPP Insider.

11. 9. 2019

Na Světovém kongresu časopisů vystoupí řečníci z mnoha mediálních odvětví

Ve dnech 12. až 14. listopadu 2019 proběhne v Las Vegas 42. světový kongres časopisů. V předchozích článcích jsme již na jeho konání upozorňovali.

10. 9. 2019

Studie vydavatelství Schibsted upozorňuje na to, co skutečně dělá nativní reklamní kampaň úspěšnou

Jak zvyšujete povědomí o značce a prodej pomocí nativní reklamy a jak zapadá nativní reklama do vašeho mediálního mixu? Odpověď: Nalezením dokonalé kombinace emocí, informací a slev.

9. 9. 2019

Mladší spotřebitelé konzumují méně médií než ti starší lidé

Němci v současné době užívají médií sedm hodin denně. Ve věkové skupině do 30 let je to ale v případě internetu o hodinu méně. To jsou výsledky nedávné studie veřejnoprávních německých televizních stanic ARD a ZDF.