Unie vydavatelů
noviny | časopisy | internet

Aktuality

archív >
2. 5. 2022

3. květen 2022 - Světový den svobody tisku

Na úterý 3. května 2022 připadá významná mezinárodní událost - Světový den svobody tisku. Toto výročí si vydavatelé připomínají pod záštitou Organizace spojených národů a jejich organizace UNESCO. Pro letošní Světový den svobody tisku (WPFD) zvolili organizátoři heslo „Journalism under …

27. 4. 2022

Autorský zákon EU: Evropský soudní dvůr nastavil úzké hranice pro filtry pro nahrávání

Článek 17 evropské směrnice o autorském právu na jednotném digitálním trhu, podle kterého musí Facebook, YouTube & Co. předem ověřit legálnost obsahu nahrávaného uživateli, je podle ESD slučitelný se základními právy.

26. 4. 2022

DSA: Německé mediální asociace se obávají o různorodost názorů

Po dohodě států EU a Evropského parlamentu na DSA „zákonu o digitálních službách“ se německé profesní mediální asociace obávají masivního omezení vztahujícího se na digitální společnosti a mají strach o názorovou různorodost na internetu.

14. 4. 2022

Studijní program Média a současné mediální prostředí zahajuje 20. května

Dne 20. května 2022 bude zahájen studijní program P. G. D. J. (postgraduální vzdělávání v žurnalistice) Média a současné mediální prostředí, který pořádá vysoká škola CEVRO Institut.

25. 3. 2022

Unie vydavatelů přivítala dokončení neformálních třístranných jednání k zákonu o digitálních trzích (Digital Market Act - DMA)

Včera večer vyjednavači v rámci EU uzavřeli třístranná jednání k zákonu o digitálních trzích. Evropské asociace vydavatelů EMMA a ENPA, jejichž členem je také Unie vydavatelů, profesní organizace zastupující většinu českých vydavatelů periodického tisku, oceňují snahu všech vyjednavačů …