Unie vydavatelů
noviny | časopisy | internet

Aktuality

archív >
27. 9. 2022

Světový den zpravodajských médií – 28. září 2022

Na svátek českého patrona svatého Václava si zpravodajský tisk vycházející na papíře i online v celém světě připomíná Světový den zpravodajských médií (World News Day), jehož hlavním pořadatelem je Světová asociace novin a vydavatelů zpravodajství (WAN-IFRA) a její Světové fórum …

22. 9. 2022

Evropští vydavatelé tisku považují návrh evropského nařízení Media Freedom Act za historickou hrozbu pro svobodu tisku

Na základě zveřejněného návrhu Evropského zákona o svobodě médií (EMFA) evropské vydavatelské asociace EMMA a ENPA s obavami konstatují, že se Evropská komise rozhodla přijít s návrhem, který podkopává základní principy svobody tisku.

16. 9. 2022

Evropská komise chce posílit nezávislost médií a zabránit sledování novinářů

Evropská komise chce zlepšit podmínky pro nezávislou práci novinářů a pro pluralitu médií v zemích Evropské unie. Místopředsedkyně unijní exekutivy Věra Jourová dnes představila návrh nových pravidel, která mají mimo jiné omezit vliv státních orgánů na veřejnoprávní média, zajistit …

15. 9. 2022

Hodnocení reklamních platforem spotřebiteli a marketéry se liší

Nejnovější vydání studie agentury Kantar s názvem Kantar Media Reactions přináší hodnocení reklamního potenciálu mediálních kanálů a mediálních značek od spotřebitelů a marketérů.

14. 9. 2022

Cyklus seminářů FIPP Insider znovu pokračuje

Zpráva mezinárodní asociace časopiseckých médií FIPP informuje, že FIPP po koronavirové pandemii pokračuje v pořádání cyklu seminářů FIPP Insider s osobní účastí.