Unie vydavatelů
noviny | časopisy | internet

Aktuality

archív >
20. 10. 2020

USA obvinily společnost Google z nezákonné ochrany jejího monopolu

Vítězství vlády by mohlo v tomto případě přestavět jednu z nejznámějších amerických společností a internetovou ekonomiku, kterou pomohla definovat. Ministerstvo spravedlnosti obvinilo Google z budování nelegálního monopolu nad hlavními součástmi internetu.

19. 10. 2020

Do Francie se vrací daně pro GAFA

Z důvodu nedosažení dohody v rámci zemí OECD o dani pro velké digitální společnosti, oznámil francouzský ministr hospodářství Bruno Le Maire, že Francie bude od prosince uplatňovat svou vlastní daň, která byla pozastavena po dobu jednání.

15. 10. 2020

Dopad COVID-19 na média v 10 slidech

Je příliš brzy na to, abychom pochopili veškeré důsledky pandemie COVID-19 a její dopad na vydavatele. Pro někoho by to mohla být „událost na úrovni zániku“, která by ovlivnila podniky po celém světě. Jiní se mohou ukázat jako silnější v důsledku zvýšení objemu digitálního předplatného, …

15. 10. 2020

Nejcitovanější německá média v koronavirovém roce

Regionální noviny se od začátku koronavirové pandemie významně zviditelnily. Vyplývá to ze současného rankingu citovanosti německých médií agentury Media Tenor. Kterých regionálních titulů si další média zvlášť všimla, kdo vede žebříček top 20, kdo se zlepšil a kdo sklouzl?