Unie vydavatelů
noviny | časopisy | internet

Aktuality

archív >
29. 7. 2022

Průlom v oblasti autorských práv vydavatelů v Německu: Corint Media se dohodla se společností Ecosia na první licenci s vyhledávačem tiskovém obsahu

Největší evropský vyhledávač Ecosia a Corint Media se po měsících vyjednávání dohodly na vzorové licenční smlouvě na využívání tiskového obsahu, a tím i na vyplácení odměn za obsah tiskových vydavatelů a jejich autorů.

28. 7. 2022

Scoop: Meta oficiálně omezuje podporu pro vydavatele zpravodajství v USA

Meta začala 26. července 2022 informovat své zpravodajské partnery v USA, že společnost už neplánuje platit vydavatelům za to, že jejich obsah běží na Facebook News Tab, uvádí zdroje portálu Axios.

27. 7. 2022

Evropské digitální právo zničí svobodu tisku na internetu

V německém deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung byl v úterý 26. 7. 2022 otištěn pod tímto názvem článek profesora Christopha Fiedlera, předního německého odborníka zaměřeného na mediální právo a evropské právo.

28. 6. 2022

Unie vydavatelů společně se Sdružením pro internetový rozvoj uspořádaly seminář k novele autorského zákona

V souvislosti s implementací evropských směrnic modernizujících autorské právo z roku 2019 uspořádala Unie vydavatelů společně se Sdružením pro internetový rozvoj (SPIR) seminář k novele autorského zákona. Co přinese vydavatelům implementace směrnic, jaký je aktuální stav projednávání, jak …

24. 6. 2022

POZOR - Seminář k novele autorského zákona

Blíží se termín konání semináře k novele autorského zákona, který pořádá v úterý 28. června 2022 Unie vydavatelů a Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR).