Unie vydavatelů
noviny | časopisy | internet

Aktuality

archív >
21. 3. 2018

Autorské právo v Evropském parlamentu: ze strany skupiny sociálních demokratů potřebuje větší podporu

Očekává se, že zpravodaj k návrhu směrnice o autorských právech v Evropském parlamentu Axel Voss (EPP / DE) předloží v příštích dnech první návrhy kompromisních pozměňovacích návrhů k článku 11. Očekáváme, že právo vydavatelů bude formulováno podobně návrhu Komise se zdůrazněním …

21. 3. 2018

Ochrana osobních údajů - ePrivacy: Aktualizace informací o stavu jednání v Radě Evropy

Diskuse v rámci Rady Evropy ohledně návrhu nařízení o ePrivacy se neposunou vpřed alespoň do konce března, jak vyplývá z informací shromážděných minulý týden EMMA-ENPA (z rozhovoru s mluvčím Coreperu I pro bulharské předsednictví a schůze ve stálém zastoupení Litvy).

21. 3. 2018

AVMS: aktuální stav jednání

Celkově se uskutečnilo sedm jednání trilogu. Podle bulharského předsednictví bylo již projednáno velké množství článků a některé body nyní jsou předmětem prozatímní dohody.

21. 3. 2018

Zvyšující se hrozby v oblasti svobody tisku v členských státech EU

V uplynulých měsících se stále více okolností spojila jako úplná bouře událostí, které poukazují na těžké časy pro svobodu tisku v EU.

14. 3. 2018

Legislativní materiály k nařízení o ePrivacy postupují v průběhu bulharského předsednictví pomalu

Návrh nařízení o ePrivacy se podle různých informačních zdrojů nepohybuje rychleji vpřed. Bulharské předsednictví zveřejnilo minulý týden 7. března nový dokument se zaměřením na…