Unie vydavatelů
noviny | časopisy | internet
25. 6. 2019  |  17.47
Domácí stránka  | Aktuality

Aktuality

20. 5. 2019

Osm mylných představ o obsahu, kterým je třeba v roce 2019 přestat věřit

89% marketérů v oblasti B2B a 86% marketérů v B2C využívá content marketing a vytváří ROI 72% či respektive 74%. Obsahový marketing vám může pomoci vybudovat důvěryhodnost, vytvořit povědomí a převést zájemce na placené zákazníky, ale není to možné, pokud nemáte solidní strategii.

17. 5. 2019

FIPP vyhlásil další ročník soutěže mladých časopiseckých talentů Rising Stars in Media Awards 2019

FIPP Rising Stars in Media Awards je každoroční iniciativa Mezinárodní federace vydavatelů časopisů FIPP, která byla zřízena pro vyhledání a ocenění mladých talentů v mediálním odvětví. Projekt je podporován společností UPM. Cílem je najít novou generaci mladých globálních vůdčích osobností mediálního průmyslu.

16. 5. 2019

Připomínkové řízení k návrhu novely tiskového zákona - výzva vydavatelům

Ministerstvo kultury ČR vyhlásilo připomínkové řízení k návrhu novely tiskového zákona 46/2000 Sb. a některých dalších zákonů. Novela se týká povinných výtisků. Jejím smyslem je zahrnout do okruhu „povinných výtisků“ i některé formy digitálně šířených publikací. Novela se týká nejen novin a časopisů, ale také knih a další tištěné produkce.

15. 5. 2019

Jak řeší problém dezinformací ve světě: nová zpráva o svobodě médií vydaná WAN-IFRA

WAN-IFRA, Světová asociace vydavatelů novin a zpravodajství, vydala novou zprávu, která se zabývá globální mapou nápravných opatření přijatých vládami v různých zemích, jejichž cílem je bojovat proti současné dezinformační krizi. V jednotlivých zemích se tak děje s velmi různorodým záměrem a účinky.

14. 5. 2019

Čtenost kanadských novin dosáhla historického maxima

Sedmá výroční zpráva Newspapers 24/7 potvrzuje, že 88% Kanaďanů čte noviny každý týden, což je nejvyšší počet od zahájení realizace studie v roce 2012. V rámci pokračující diskuse a debaty o stavu kanadských médií, sedmá výroční zpráva Newspapers 24/7 (každoroční benchmark četnosti kanadských novin prováděný agenturou Totum Research pro národní asociaci vydavatelů novin News Media Canada) zjistila, že čtenost kanadských novin je nyní historicky nejvyšší. Podle průzkumu, který byl proveden v únoru letošního roku, 88 % Kanaďanů čte noviny, a to buď v tištěném, nebo digitálním formátu, nejméně jednou týdně, což představuje nárůst o tři procenta ve srovnání s prvním výzkumem, které proběhl v roce 2012.

10. 5. 2019

Francouzské národní shromáždění přijalo návrh zákona o právech vydavatelů

Národní shromáždění ve čtvrtek dalo zelenou návrhu zákona, který by ustanovil „vedlejší právo“, podobné autorskému právu, pro tiskové agentury a vydavatele tisku. Návrh byl posuzován jako součást „niky“ vyhrazeného pro skupinu MoDem (Mouvement Democrate – středová politická strana). Text, který byl schválen 80 hlasy proti 1, se vrátí do Senátu ke konečnému přijetí.

9. 5. 2019

Evropští a američtí vydavatelé se stále více obracejí k paywallům, jak ukázal výzkum agentury Reuters

Vzhledem k tomu, že tradiční zdroje příjmů i nadále klesají a významný podíl příjmů z reklamy pohlcují technologičtí giganti, stále více vydavatelů v Evropě a ve Spojených státech se podle nového výzkumu obrací k modelu předplatného.

8. 5. 2019

Program workshopu k GDPR pro novináře

Dne 16. května 2019 od 14.00 do 17.00 hodin proběhne v Prague Business Clubu workshop pořádaný Spolkem pro ochranu osobních údajů spolu s Unií vydavatelů a Asociací komerčních televizí.

7. 5. 2019

WAN-IFRA vyhlásila laureátky mezinárodní ceny Women in News Editorial Leadership Award

Cena WAN-IFRA Women in News Editorial Leadership Award je oceněním za příkladný přínos šéfredaktorek a redaktorek pro zpravodajství či za společenský přínos jimi vedených redakcí. Cenu za rok 2019 obdrželi šéfredaktorky z Libanonu a Jižního Súdánu. Laureátky za rok 2019 převezmou oceněni na 71. světovém kongresu zpravodajských médií WAN-IFRA a Světovém fóru šéfredaktorů, které se budou konat od 1. do 3. června v Glasgowě.

6. 5. 2019

71. světový novinový kongres se blíží

Ve dnech 1. až 3. června 2019 proběhne ve skotském Glasgowě 71. světový novinový kongres, 26. světové forum šéfredaktorů a 3. světový summit o ženách ve zpravodajství, které pořádá Světová asociace novin a zpravodajství WAN-IFRA. Na webu WAN-IFRA jsou nyní k dispozici všechny informace týkající se uvedených akcí, jejichž konání se blíží.