Unie vydavatelů
noviny | časopisy | internet
Domácí stránka  | Aktuality

Aktuality

9. 9. 2019

V kterých sektorech pracují nejvíce odborníci z jiných oborů

V žádném jiném sektoru v Německu neexistuje z hlediska změny kariéry větší prostor než v mediálním sektoru. Ačkoli se inženýři a IT specialisté velmi zajímají o další oblasti, obvykle zůstávají ve své profesi.

5. 9. 2019

Časopisy se připojují k boji proti plastům na jedno použití hledáním alternativ k balení do folie

V posledních měsících se mezi vydavateli stalo nápadným trendem investovat do kompostovatelného nebo jiného ekologicky udržitelného balení. Někteří to dělají, aby snížili náklady, jiní aby pomohli chránit životní prostředí, jiní tím reagují na obavy jejich čtenářů ohledně plastů na jedno použití.

4. 9. 2019

Dva z pěti Němců chtějí raději roboty než novináře

Hlavní věc - zdarma: Dva z pěti občanů Německa by raději konzumovali bezplatný online článek napsaný robotem než placený text napsaný vyškoleným novinářem, uvádí jako rozporný výsledek nejnovější německá studie.

3. 9. 2019

Sliby a nebezpečí plánu Facebooku platit vydavatelům

V další kapitole často kontroverzního vztahu mezi Facebookem a vydavateli The Wall Street Journal nedávno uvedl, že Facebook nabídl vybrané hrstce vydavatelů tříletou smlouva na licenci zpráv ve výši až 3 milionů USD ročně. Návrh se týká Bloombergu, The Washington Post, ABC News a Dow Jones.

28. 8. 2019

Švýcarští teenageři jsou online čtyři hodiny denně

Polovina mladých lidí ve Švýcarsku ve věku mezi 16 a 25 lety prožívá svou online zkušenost pozitivně. Jsou hodně online, ale ne bez uvážení. Především často používají instant messaging, sociální média, e-mail a video portály.

27. 8. 2019

Berlínské vydavatelské dny se blíží

Ve dnech 7. a 10. října 2019 proběhnou v Berlíně Berlínské vydavatelské dny, jejích hlavní součástí jsou veletrhy DCXexpo a IFRAexpo pořádané ve dnech 8. a 9. října Světovou asociací vydavatelů novin a zpravodajství WAN-IFRA.

27. 8. 2019

Proč je třeba zdanit digitální platformy

Dne 26. 8. 2019 proběhla v pořadu stanice Českého rozhlasu Plus „Pro a proti Veroniky Sedláčkové“ diskuse mezi ředitelem Unie vydavatelů Václavem Machem a hlavním ekonomem Liberálního institutu Jiřím Nohejlem

26. 8. 2019

Google navrhuje přísnější standardy pro data shromažďovaná pro digitální reklamy

Dne 22. srpna 2019 technologický gigant zveřejnil návrh oborových standardů ohledně toho, jaká kontrola by měla být dána uživatelům nad jejich daty používanými pro účely digitální reklamy. Google představil návrhy, jak by firmy měly uživatelům poskytnout větší kontrolu nad jejich nastavením ochrany osobních údajů, pokud jsou užívány pro účely reklamy. Základní principy spočívají v tom, že uživatelé by měli mít možnost vidět a kontrolovat, jaká data o nich se shromažďují, kdo a proč to dělá, a spolu se kterými firmami jsou zodpovědné za doručení reklamy, a to, jak je individuálně přizpůsobená.

22. 8. 2019

Jak se vyvíjí reklamní příjmy médií v Německu

Zdá se, že německý reklamní trh se pomalu zotavuje. Poté, co hrubé investice do reklamy v první polovině roku 2019 obecně stagnovaly, v červenci se očekává mírný obrat. Koneckonců, hrubé výdaje na reklamu ve výši téměř 2,1 miliardy EUR narostly ve srovnání se stejným měsícem loňského roku o působivých 6,9 procenta. Doposud byl vrchol v dubnu s 2,7 procenta. Také za celý rok Nielsen vykazuje nárůst těsně pod jedním procentem na 16,9 miliardy eur. Různé typy médií však nemohou z tohoto mini-vzestupu zdaleka těžit stejně.

21. 8. 2019

Další kolo soutěže International Color Quality Club proběhne ve zlepšené podobě

Mezinárodní klub pro kvalitu barev (ICQC) 2020–2022, jediná celosvětová soutěž v kvalitě tisku pro noviny a časopisy, se opět vrací a registrace začíná od 20. srpna 2019. První registrovaní účastníci dostanou příležitost zúčastnit se bezplatně testovací fáze koncem roku 2019 a začátkem roku 2020.