Unie vydavatelů
noviny | časopisy | internet
Domácí stránka  | Aktuality

Aktuality

18. 7. 2019

The Washington Post se připravuje na cílení reklamy po cookie

The Washington Post vyvinul nástroj pro cílení reklam na základě „first party dat“ s názvem Zeus Insights, který nabízí marketérům podrobné funkce pro kontextové cílení spolu s predikcemi uživatelského záměru. Cílem je poskytnout marketérům sofistikovaný nástroj cílení reklamy, který není závislý na cookies třetích stran, ale přináší stále výsledky i přes přísnější ustanovení o ochraně osobních údajů stanovená regulátory.

17. 7. 2019

Dvě třetiny spotřebitelů nedůvěřují informacím ze sociálních médií a růst příjmů z reklam na sociálních sítích se snížil na polovinu

Růst příjmů z reklamy mezi klíčovými společnostmi v oblasti sociálních médií a zasílání zpráv se v posledním roce snížil na polovinu, neboť důvěra spotřebitelů se stává rostoucím problémem. Vzhledem k tomu, že růst příjmů z reklamy ochlazuje, společnosti sociálních médií se stále více snaží příjmy diverzifikovat.

16. 7. 2019

Celkový německý reklamní trh v první polovině roku 2019 mírně vzrostl oproti roku 2018, ale objem reklamy v tisku, v televizi a u kino reklamy mírně poklesl.

Podle agentury Nielsen činily příjmy německých médií z reklamy v první polovině tohoto roku 14,88 miliardy eur. To je o 0,1% více, než v roce 2018 – což znamená stagnaci. V prvních šesti měsících roku 2019 se tisková média, televize a kina podílely na tom, že reklamní trh neměl lepší výsledky. Objem reklamy byl totiž v těchto médiích nižší, než v předchozím roce 2018. V letošním roce rostla především online reklama (cílená na uživatele počítačů i mobilních zařízení), dále pak venkovní inzerce a rozhlasová reklama.

12. 7. 2019

Šéf Institutu Reuters říká: DPH na digitální publikace je cestou zpět a podporuje mediální zvyky starých lidí

Daň z přidané hodnoty z digitálních publikací je cestou zpět a podporuje mediální zvyky starých lidí na úkor mladých, uvedl ředitel Institutu pro studium žurnalistiky Reuters.

11. 7. 2019

FIPP vyhlásil další ročník soutěže mladých časopiseckých talentů Rising Stars in Media Awards 2019

FIPP Rising Stars in Media Awards je každoroční iniciativa Mezinárodní federace vydavatelů časopisů FIPP, která byla zřízena pro vyhledání a ocenění mladých talentů v mediálním odvětví. Projekt je podporován společností UPM. Cílem je najít novou generaci mladých globálních vůdčích osobností mediálního průmyslu.

11. 7. 2019

Soutěž excelence ve výzkumu časopisů

Mezinárodní federace vydavatelů časopisů FIPP pořádá i v letošním roce další ročník mezinárodní soutěže časopiseckých výzkumů FIPP Insight Awards. Ocenění FIPP UPM Insight Awards oceňuje nejúčinnější výzkumné a podpůrné projekty z celého časopiseckého odvětví. Ročník 2019 vyhodnotí nejlepší výzkumné projekty, které dokazují účinnost časopisecké inzerce a zlepšují pozitivní obraz časopisů nebo významně ovlivňují výkonnost jednotlivých vydavatelských společností či časopisových značek.

10. 7. 2019

Kde by měly být k dispozici analýzy v mediální organizaci?

Novinové společnosti působí ve stejném oboru jako Facebook a Google. Přitahují čtenáře obsahem a zpeněžují publikum prostřednictvím prodeje reklamy a příjmů od čtenářů. V případě Facebooku a Google je dominantní zdroj příjmů z reklamy, jako tomu bylo u zpravodajských značek po celá desetiletí. Většina služeb digitálních platforem je zdarma - nebo je lepší říci, že náklady na využívání těchto služeb nemají peněžní podobu. Jedná se o data získaná platformami od jejich zákazníků.

9. 7. 2019

V Rakousku byly rozděleny dotace pro tisk na rok 2019

2,1 milionu eur šlo celkem do jedenácti denních deníků. Pouze deník Österreich odešel s prázdnou.Rakouský statní mediální orgán KOMMAustria každoročně uděluje tiskové dotace vybraným domácím tištěným médiím za jasně definovaných podmínek. Největší rozpočty na podporu tisku v roce 2019 jsou v tuto chvíli již rozděleny, protože jsou jako obvykle udělovány ještě před létem.

8. 7. 2019

Další snížená prognóza reklamních výdajů na rok 2019, tentokrát od agentury Zenith

Zenith snížil svou globální prognózu reklamních výdajů na rok 2019. Nyní předpovídá růst o 4,6%, tj. na 639 miliard dolarů. To je o něco méně než 4,7% růst podle mediální agentury Publicis Group z března. Revidovaná prognóza vykazuje obdobné snížení růstu reklamních výdajů v letošním roce, jako zveřejnila v minulém měsíci jak GroupM, tak i Dentsu Aegis Network.

8. 7. 2019

Finsko převzalo předsednictví Rady Evropy

Na slavnostním aktu 5. července 2019 v Helsinkách zahájilo Finsko své předsednictví Rady Evropy, jež trvá od 1. 7. do 31. 12. 2019.