Unie vydavatelů
noviny | časopisy | internet
25. 6. 2019  |  17.47
Domácí stránka  | Aktuality

Aktuality

6. 5. 2019

Berlínské vydavatelské dny 7. až 10. října 2019

Ve dnech 7. až 10. října 2019 se uskuteční série pravidelných podzimních mezinárodních vydavatelských konferencí Berlínské vydavatelské dny.

3. 5. 2019

3. květen – Světový den svobody tisku

V pátek 3. května 2019 si jako každý rok připomeneme Světový den svobody tisku. Tradice Světového dne svobody tisku byla založena v roce 1991 Organizací spojených národů. Měl připomínat skutečnost, že na mnoha místech světa svoboda slova není zcela běžnou součástí života místních obyvatel. Naplňování Všeobecné deklarace lidských práv včetně svobody tisku a práva na šíření informací není samozřejmostí. Je proto potřeba o ni všude pečovat nebo ji dokonce bránit. Každoročně si také připomínáme ty novináře, kteří při plnění svého poslání zahynuli nebo jsou pro své názory vězněni.

2. 5. 2019

Proč milleniáni preferují nativní reklamu

Milleniáni tvoří čtvrtinu americké populace a utratí ročně 200 miliard za produkty a služby, které milují, ale tradiční reklama na ně nepůsobí. Zde jsou důvody, proč je proto třeba přejít na nativní reklamu.

30. 4. 2019

Také Česká republika připravuje zavedení daň pro internetové giganty

Podle informací ČTK a dalších médií se vládní koalice ANO a ČSSD 29. 4. 2019 dohodla na tom, že Česká republika bude následovat příkladu některých dalších evropských zemí, jako Rakouska, Francie nebo Velké Británie a zavede sektorovou daň pro velké digitální společnosti, jako je Google nebo Facebook.

29. 4. 2019

Jednání s Českým rozhlasem

Dne 29. 4. 2019 se uskutečnilo jednání výkonného ředitele Unie vydavatelů Václava Macha s generálním ředitelem Českého rozhlasu René Zavoralem a týmem jeho spolupracovníků. Tématem diskuse bylo především nekalosoutěžní jednání při poskytování digitálního zpravodajství Českého rozhlasu na internetu. Vydavatelé považují křížové financování tohoto zpravodajství, které je realizováno z koncesionářských poplatků posluchačů rozhlasu, za odporující pravidlům hospodářské soutěže.

29. 4. 2019

Rozsudek německého soudu: otištění URL adresa v reklamách nestačí

Aby nedošlo k porušení informační povinnosti podle německého soutěžního práva (§5a UWG), není v tištěném inzerátu postačující, aby zadavatel odkazoval jen na vlastní webovou stránku. Musí být uveden úplný název a adresa společnosti. K tomuto závěru dospěl braniborský vrchní zemský soud.

29. 4. 2019

Více reklamy v Německu se speciálními formáty

V roce 2018 byla každá třetí novinová reklama publikována ve speciálním formátu. Nejoblíbenější jsou inzeráty formát Textteil – malé inzeráty zařazené do sloupců na textových stránkách.

26. 4. 2019

Trable s Facebookem

V rámci tématu autorského práva na digitálním trhu a rozšířených praktik digitálních platforem si dovolujeme upozornit na rozhovor komentátora Sama Harrise s Robertem McNameem, autorem knihy Zucked: Waking Up to the Facebook Catastrophe.

24. 4. 2019

Hlavní trendy, které budou formovat globální mediální trh do roku 2021

Budoucnost médií budou formovat mnohé trendy, jako například růst digitální reklamy, pozitivní vztah spotřebitelů ke streamingovým službám, přesycenost kvalitním obsahem a konsolidace, která může být vyvolána předchozími trendy.

24. 4. 2019

Směrnice o autorském právu a kreativní průmysl

Zhruba před měsícem schválil Evropský parlament směrnici o autorském právu na jednotném digitálním trhu, kterou podpořila v konečném rozhodování v rámci Evropské rady minulý týden většina členských zemí Evropské unie.