Unie vydavatelů
noviny | časopisy | internet
25. 6. 2019  |  17.47
Domácí stránka  | Aktuality  | 71. světový novinový kongres se blíží

71. světový novinový kongres se blíží

Ve dnech 1. až 3. června 2019 proběhne ve skotském Glasgowě 71. světový novinový kongres, 26. světové forum šéfredaktorů a 3. světový summit o ženách ve zpravodajství, které pořádá Světová asociace novin a zpravodajství WAN-IFRA. Na webu WAN-IFRA jsou nyní k dispozici všechny informace týkající se uvedených akcí, jejichž konání se blíží. 

Světový novinový kongres je každoročním nejvýznamnějším setkáním šéfredaktorů, vydavatelů a ředitelů významných vydavatelských společností věnovaný diskusím o svobodě médií a dalším vývoji zpravodajského odvětví.

Na kongresu vystoupí více než 70 řečníků, který představí úspěšné novinové obchodní modely z různých oblastí světa. Na straně účastníků se předpokládá přítomnost více než 800 zástupců asi 700 vydavatelských společností ze 65 zemí. Asi 40 % účastníků budou představovat ženy.

Brožura s podrobnějšími informacemi o kongresu je k dispozici na webové stránce WAN-IFRA

Řečníky budou odborníci zaměření na různé aspekty vydavatelského a zpravodajského trhu, zejména pak ti, kteří se podíleli na realizaci inovativních projektů podporujících udržitelný rozvoj zpravodajského odvětví. Na úvod zazní z úst představitelů WAN-IFRA přehled o celkovém globálním vývoji novinového trhu ve světě na základě průzkumu World Press Trends.

Program kongresu a souběžně probíhajících summitů je částečně společný a další část robíhá v jednotlivých sekcích. S úplným programem se lze seznámit na webové stránce.

Přihlášení probíhá online na stránce kongresu. Účastnický poplatek pro členy Unie vydavatelů činí 1 290 euro za osobu, pro nečleny pak 1 990 euro. 

Další významnou mezinárodní akcí, která se v letošním roce uskuteční je podzimní WAN-IFRA Expo veletrh, který se uskuteční ve dnech 8. až 10. října 2019 tradičně v Berlíně. 

zdroj: vlastní zpráva