Unie vydavatelů
noviny | časopisy | internet
25. 6. 2019  |  17.47
Domácí stránka  | Aktuality

Aktuality

9. 6. 2019

Celosvětově spotřebitelé stráví na mobilu 800 hodin ročně

Podle agentury Zenith doba, kterou spotřebitelé na celém světě strávili přístupem na mobilní internet, vzrostla z 80 minut denně v roce 2015 na 130 minut denně v roce 2019. To odpovídá průměrnému růstu 13% ročně, což znamená, že spotřebitelé na celém světě nyní tráví v průměru 800 hodin ročně přístupem k obsahu prostřednictvím mobilních telefonů - a celkový počet do roku 2021 by měl vzrůst na 930 hodin.

7. 6. 2019

Google se odvolal proti pokutě udělené Evropskou komisí

Společnost Google oznámila, že se odvolá proti rozhodnutí Evropské komise, kterým jí byla uložena pokuta ve výši 1,49 mld. Euro za používání monopolistických praktik. Záležitostí se tak bude zabývat soudní dvůr EU. Mluvčí Evropské komise oznámil, že komise bude u soudu bránit své rozhodnutí.

5. 6. 2019

WAN-IFRA spouští nový program na podporu lokální žurnalistiky v Evropě.

WAN-IFRA, Světová asociace vydavatelů novin a zpravodajství, zahajuje realizaci evropského programu zaměřeného na transformaci zpravodajství a přípravu personálu určeného pro regionální a místní vydavatele novin a zpravodajství. Projekt se uskuteční ve spolupráci s iniciativou Google News Initiative. WAN-IFRA vyzývá vydavatele k přihlášení do projektu.

4. 6. 2019

Fernando de Yarza byl zvolen prezidentem WAN-IFRA

Během 71. výročního kongresu WAN-IFRA v Glasgow ve Skotsku byl prezidentem Světové asociace vydavatelů zpráv WAN-IFRA zvolen Fernando de Yarza López-Madrazo, prezident španělského vydavatelství Henneo. WAN-IFRA také jmenovala nového předsedu a místopředsedu Světového fóra šéfredaktorů. Čtrnáct vedoucích pracovníků z předních společností působících v oblasti zpravodajských médií bylo rovněž zvoleno za nové členy představenstva WAN-IFRA.

3. 6. 2019

Vítězové soutěže World Digital Media Awards byli vyhlášeni na Světovém kongresu zpravodajských médií 2019

Vítězové letošních ocenění World Digital Media Awards opět ukázali, jak lze získat čtenáře kvalitním podáním zpráv a obsahem, který je přínosný a relevantní pro jejich život, což může vytvořit dlouhou cestu vybudování trvalého vztahu mezi tituly a čtenáři.

2. 6. 2019

Jamal Khashoggi získal ocenění Golden Pen of Freedom 2019

Dave Callaway, prezident Světového fóra šéfredaktorů udělil cenu Zlatého pera svobody Jamalu Khashoggimu na Světovém kongresu zpravodajských médií ve skotském Glasgově 1. června 2019. Saúdský novinář a filmař Safa Al Ahmad tuto cenu přijal jménem rodiny Jamala Khashoggiho.

2. 6. 2019

Svobodná média nejsou volitelným doplňkem, řekl britský ministr zahraničí Jeremy Hunt na zahájení Světového kongresu WAN-IFRA

Ve dnech 1. a 3. června 2019 proběhl ve skotském 71. světový kongres zpravodajských médií WAN-IFRA, který je každoročním nejvýznamnějším setkáním představitelů vydavatelského průmyslu. Na úvod akce vystoupil britský ministr zahraničí Jeremy Hunt, který přivítal účastníky akce a vyjádřil se také k otázkám svobody tisku.

2. 6. 2019

Zvoleni noví představitelé Světového fóra šéf redaktorů WAN-IFRA

Šéfredaktoři ze Singapuru a Nigérie se ujali vedení této odborné sítě vedoucích novinových manažerů.

24. 5. 2019

Studie před evropskými volbami: Na sociálních sítích mnohem více zpráv než fake news

Před volbami do Evropského parlamentu bylo slyšet mnoho varování o falešných zprávách na sociálních sítích. Studie Univerzity v Oxfordu nyní dává ve všem jasno.

22. 5. 2019

Změny v distribuci tisku ve Francii: reformní projekt byl zaslán do Senátu

Senát francouzského parlamentu bude od dnešního večera zkoumat v prvním čtení návrh reformy distribuce tisku, upravované více než 70 let tzv. Bichetovým zákonem, nyní otřeseným vývojem digitálních médií. Zkoumání textu je plánováno na dva dny. Národní shromáždění jej pak schválí. Návrh nového zákona zachovává hlavní zásady svého předchůdce ze dne 2. dubna 1947, zejména svobodu distribuce a závazný princip spolupráce, ale reformuje strukturu distribuce.