Unie vydavatelů
noviny | časopisy | internet
Domácí stránka  | Aktuality  | Světový novinový kongres přinese inspirace pro lokální vydavatele zpráv i malé a střední vydavatele

16. 2. 2018

Světový novinový kongres přinese inspirace pro lokální vydavatele zpráv i malé a střední vydavatele

Na 70. světovém kongresu novin a zpravodajských médií, který proběhne ve dnech 6. a ž 8. června 2018 v portugalském Estorilu budou diskutována také témata, která jsou inspirující a zajímavá především pro malé, střední a lokální vydavatele. Kongres pořádá Světová asociace novin a vydavatelů zpravodajství WAN-IFRA, která ve své zprávě upozorňuje na vystoupení níže uvedených řečníků, kteří budou hovořit o tématice, která se týká menších vydavatelů.

Podrobnější informace o programu kongresu jsou k dispozici na webové stránce www.wan-ifra.org/portugal2018, kde je také možno se přihlásit k účasti.

Při přihlášení do 28. 2. 2018 zaplatí zájemci snížený účastnický poplatek, který činí pro členy Unie vydavatelů 1 090 euro a pro nečleny 1 790 euro.

Zde jsou k dispozici anotace jednotlivých vystoupení na uvedené téma:

V době, kdy globální zpravodajské značky hledají cestu k digitální životaschopnosti, místní / regionální vydavatelé v Severní Americe a ve velké části světa bojují o svůj život. Ale jedinečné iniciativy v USA, Kanadě a Norsku nabízejí naději.

 

DAVID BOARDMAN

Prezident, Lenfest Institute pro žurnalistiku, Philadelphie, USA

Philadelphie je epicentrum působení neziskového institutu Lenfest, jehož cílem je posílit místní žurnalistiku financováním iniciativ v oblasti technologií, obchodních modelů a rozvoje publika. Lenfestovo vlastnictví Philadelphia Inquirer nabízí "zkušební kuchyni" pro inovace a je připraveno sdílet výsledky.

 

PÅL NEDREGOTTEN

Výkonný viceprezident, Amedia AS, Oslo, Norsko

Norský vydavatel Amedia - a jeho 63 místních titulů - se staly vydavatelskými domy zaměřenými na digitální předplatné. Pro transformaci skupina mobilizovala v Norsku tisíce svých zaměstnanců kolem nové redakční kultury a obchodní strategie. Nedregotten prozradí, jak kvalitní žurnalistika vede k úspěchu.

 

WENDY METCALFE

Editor-in-Chief & Content Director, Brunswick News, Saint John, Kanada

Ve společnosti Brunswick News, která vlastní řadu aktiv, včetně kanadského časopisu Telegraph-Journal, je role Wendy Metcalfové jedinečná: odpovídá jak za kvalitu zpráv, tak vztah k zákazníkům. To přináší pozitivní výsledky.

 

ANDIARA PETTERLE

SVP pro vývoj produktů a operací, RBS Group, Brazílie

"Domníváme se, že digitální předplatné je jediným způsobem, jak udržet naše podnikání v příštím desetiletí," řekla A. Petterlová v rozhovoru před kongresem WAN-IFRA v roce 2015 ve Washingtonu DC. Jak to vypadá po třech letech, co jedna z největších mediálních skupin v Brazílii realizuje svou transformační strategii?

 

JEREMY GOCKEL

Ředitel týmu Dev. & Intrapreneurship, McClatchy, Severní Karolína, USA

 

"Pracuji na tom, abych kolegy vybavil nástroji pro konstruktivní myšlení a podnítil hluboké uznání orientace projektů na lidi," říká Gockel, který vede multidisciplinární inovační tým společnosti McClatchy. McClatchy je jedním z předních amerických vydavatelů.

 

SHANNON KINNEY

Zakladatelka, ředitelka pro klientské záležitosti, Dream Local Digital, Rockland, USA

Kinneyová je odbornicí na online marketing, která pomohla tisícům malých firem utvářet své online strategie. Pracovala pro noviny, rozhlasové stanicemi, adresáře a další mediálními společnosti, aby poskytovala on-line řešení pro klienty v oboru malého a středního podnikání.

zdroj: zpráva WAN-IFRA